Vasario 15

ATKURTAI LIETUVAI – 100

Vasario 15 dieną Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykloje-daugiafunkciame centre skambutis kvietė į pamokas, tačiau, dideliam mūsų džiaugsmui, ne rašyti kontrolinį ar savarankišką darbą, o užsiimti kur kas įdomesne veikla – vyko integruoto ugdymo diena, skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Mokiniai dirbo trimis grupėmis – pradinukai, 5-7 ir 8-10 klasių mokiniai. Kadangi aš esu aštuntokė, papasakosiu, ką nuveikė mano klasė kartu su devintokais ir dešimtokais.

Per pirmą pamoką mes gaminome vėliavėles ir rašėme laišką Lietuvai. Pasirodė, kad gaminti mažas trispalves – labai smagus užsiėmimas. Juokaudami ir tardamiesi, ką parašysime laiške, klijavome vėliavėles, kol... pritrūkome laikiklių. Kai devintokai atnešė mums ,,papiruso“ ritinį, įpareigojome Agnę labai gražiai surašyti mūsų palinkėjimus šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.

Po tokio įtempto darbo tikėjomės per antrą pamoką pailsėti: buvo numatyta pažiūrėti mūsų kraštotyrininkų sukurtą filmą, kuris Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro rengiamame etninės kultūros projekto „Tautos dvasios beieškant“ buvo pripažintas geriausiu – apie Margupio kadagyną. Tačiau mokytoja Margarita Baršauskienė prieš filmo peržiūrą klasėms išdalino klausimus, į kuriuos reikės atsakyti pažiūrėjus filmą. Taigi, teko atidžiai žiūrėti, nepražiopsoti atsakymų. O peržiūrai pasibaigus buvo nesunku atsakyti į klausimus. Kadangi liko laiko, pažiūrėjome ankstesniais metais kraštotyrininkų sukurtą filmą – konkurso laureatą – apie Seredžiaus piliakalnius. Buvo smagu kartu su jau išėjusiais iš mūsų mokyklos mokiniais ,,pavaikščioti“ po rudeninį Seredžių, pasiklausyti pasakojimų apie garbingą miestelio praeitį.

Trečioji pamoka – viktorina iš tūkstantmetės Lietuvos istorijos. Prieš kiekvieną viktorinos dalį (o jų buvo trys) istorijos mokytojas Rolanas Rulevičius mums primindavo svarbiausius to laikotarpio įvykius. Aišku, geriausiai į viktorinos klausimus atsakė, kaip ir priklauso, dešimtokai. Antri buvo devintokai, na, o mums dar reikia daug ką sužinoti. Bet ir laiko mes turime daugiau už juos! Smagu, kad viktorinoje buvo su humoru suformuluotų klausimų, kurie mums tarsi leido suprasti, kad istorija – ne vien sunkiai įsimenamos datos, mūšiai ar valdovų dinastijos.

Nuotaikingai praėjo ir ketvirtoji pamoka. Ją pradėjo patys mažiausi dalyviai: sceną užpildė vėliavėlėmis nešini pradinukai. Jie nuotaikinga daina pasveikino žiūrovus. O didžioji pamokos dalis buvo skirta jauniesiems šauliams- jie dalyvavo iškilmingoje priesaikos ceremonijoje. Šia proga į mokyklą atvyko Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio 7-osios rinktinės vadas ats. majoras K. Bauža ir vado pavaduotojas ats. viršila R. Dapkus. Jaunojo šaulio priesaiką davė septintokas E. Gedgaudas, aštuntokai S. Dockaitė ir G. Lukoševičius, devintokas D. Docka. Ką gi, jaunasis šaulys privalo būti pavyzdžiu visiems mokiniams, taigi tikėkimės, kad taip ir bus. Prisiekė ir šaulių būrelio vadovas, istorijos ir informacinių technologijų mokytojas R. Rulevičius. Pamoką baigėme iš savo pagamintų vėliavėlių prie mokyklos suformuodami skaičių 100.

Integruoto ugdymo diena ,,Atkurtai Lietuvai – 100“ baigėsi ant piliakalnio. Visi dalyviai – ir mokiniai, ir mokytojai – leido į dangų ir paprastus balionus, ir degančius žibintus, palydėdami juos gražiausiais palinkėjimais Lietuvai.

Augustina Steponavičiūtė, 8 klasės mokinė