Spalio 17

KELIAUJAME NE TIK PRAMOGAUTI

Spalio 17 dieną į mūsų mokyklą užklydusiam svečiui tikriausiai į galvą būtų šovusi mintis, kad mes jau... atostogaujame. Tačiau tai netiesa! Spalio septynioliktąją visi mokiniai keliavo: pradinukai lankė panemunės pilis, o vyresnieji išvyko į Vilnių apsilankyti Valstybės pažinimo centre.

5-7 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Atrask Lietuvą!“ Pasidaliję į 5 grupes, jie stengėsi kuo geriau atlikti gautas užduotis. Apie tai, kaip sekėsi, pasakoja šeštokai.

Gabija: ,,Mus pasitikusi gidė Kristina išdalino planšetes ir paaiškino, ką reikės daryti, kur ieškoti atsakymų. Sprendėme kryžiažodžius, skanavome kodus. Buvo smagu dalyvauti visai kitokioje veikloje, negu esame įpratę mokykloje“.

Nedas: ,,Užduotys buvo labai įdomios: reikėjo žinoti, kuo žmogus nusipelnęs Lietuvai, atspėti simbolius ir net pasukti galvą, kam skirtum pinigų, jei dalyvautum valstybės valdyme“.

Visi penktokai, šeštokai ir septintokai, nesvarbu, kokią vietą užėmė jų komanda, dar kartą pasitikrino savo žinias apie gimtąją šalį, o gal ir sužinojo kai ką naujo.

8-10 klasių mokiniai apsilankė unikalioje parodoje ,,Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Tai netradicinis šimtmečio pasakojimas ,,Nevadovėlinė istorija arba Istorija yra ir tai, kas neįvyko“. Mokiniams patiko ir neįprasta parodos pateikimo forma – didelės, ant sienų projektuojamos vizualizacijos, žadinantys vaizduotę garso takeliai.

Įspūdžiais iš interaktyvios parodos pasidalijo devintokai ir dešimtokai. Devintokė Agnė: ,,Kai išdalino planšetes ir ausines, nelabai įsivaizdavau, ką su jomis darysime. Tačiau pažiūrėję pirmąjį neilgą filmą po trumpų gidės nurodymų mes jau laisvai vaikščiojome po salę ir rinkomės mums patinkančias temas. O jų buvo pačių įvairiausių: nuo tarpukariu vykusios lietuviškojo Edisono paieškos iki šių dienių lazerių kūrėjų pasiekimų“. Ernesta: ,,Iš viso matėme tris filmus, o po kiekvieno iš jų keitėsi ant stiklinių kubų atsirandantys kodai. Planšete nuskanavęs kodą, išgirsti pasakojimą pasirinkta tema. Gaila, kad laikas, skirtas parodai, prabėgo labai greitai“. Dešimtokė Laura: ,,Diena išvykai buvo puiki. Kelias iki Vilniaus neprailgo, nes galėjome gėrėtis nepaprastai puikaus rudens spalvomis. O įspūdžiai Valstybės pažinimo centre – puikūs. Kiekvienas galėjome pasirinkti mus dominančią temą, išklausyti trumpą, bet turiningą pasakojimą. Man buvo įdomu sužinoti, kas buvo praeityje ir kas mūsų laukia. Nuliūdino tik vienas dalykas – ateityje daug ką lems išmaniosios technologijos. Bet gal taip ir turi būti? Rankų darbas taps tik maloniu laisvalaikio praleidimu“. Deividas: ,,Sužinojau išties nemažai dalykų, kurių anksčiau nežinojau. Buvo labai įdomu“.

Po neįprastos valstybės pažinimo pamokos turėjome šiek tiek laisvo laiko pasivaikščioti Gedimino prospektu, pasigrožėti Lukiškių aikšte, išbandyti savo vikrumą prie fontanų, o kai kurie net spėjo apsilankyti nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Pagilinę žinias apie savo valstybę, pasigrožėję rudenišku Vilniumi, grįžome į namus. Apie šią išvyką primins daugybė nuotraukų ir... galbūt geresni istorijos ar pilietiškumo ugdymo įvertinimai. Ir lauksime kitų įdomių išvykų.

Antanas Pilibaitis,
10 klasės mokinys,