Klaida
  • JFolder: :files: Kelias nėra aplankas. Kelias: /var/www/clients/client855/web1075/web/images/renginiai/spalio26/
Pranešimas
  • JW_SIG_PRG

Spalio 26

SEREDŽIAUS KRAŠTO PAŽINIMO DIENA

Spalio 26 dieną penktadienį mūsų mokykloje vyko integruoto ugdymo Seredžiaus krašto pažinimo diena.

Pirmosios dvi pamokos buvo skirtos pasiruošti pristatymams, o trečiąją pamoką visi susirinkome į aktų salę.

Netikėtai užsuko iš toli atvykę ,,keliauninkai“ (aštuntokai). Pasirodo, jie keliauja pačiu gražiausiu keliu ir norėtų aplankyti garsias mūsų miestelio vietas. Ar negalėtų tiek daug susirinkusių vaikų jiems papasakoti, ką gi verta aplankyti?

Drąsiausi buvo patys mažiausieji. Pirmokai ir antrokai papasakojo apie Seredžiaus simbolius, piliakalnį, trečiokai – apie Seredžiaus šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, ketvirtokai pakvietė pasivaikščioti po mokyklos aplinką, pasėdėti Palemono soste. Penktokai priminė apie skaudų Seredžiaus žydų likimą ir jų atminimą įamžinančius simbolius. Šeštokai pakvietė į senąsias Seredžiaus kapines, priminė apie ten palaidotus šviesius mūsų krašto žmones. Apie Seredžiaus krašto muziejų, jo ekspozicijas ir muziejuje vykstančias edukacines programas papasakojo septintokai. O štai į Belvederio dvarą pakvietė dvi ,,rūmų damos“ aštuntokės. Jos papasakojo, ką reikėtų aplankyti Belvederyje, kuo ypatingas buvo gyvenimas dvare. Skambant dainai ,,Kur bakūžė samanota“ devintokai papasakojo apie bene žymiausią mūsų kraštietį – kompozitorių, dirigentą Stasį Šimkų, pakvietė apsilankyti jo gimtajame Motiškių kaime, priminė apie Stasio Šimkaus chorinės muzikos festivalius, kurie tampa didžiule švente ne tik dalyviams, bet ir miestelio bei apylinkių gyventojams. Dešimtokai kalbėjo apie pokario metų partizanus, jų kovas Seredžiaus apylinkėse ir žuvusiųjų atminimo įamžinimą.

,,Keliauninkai“ tikrai daug sužinojo apie mūsų miestelį ir jo lankytinas vietas, nes visus pasakojimus iliustravo skaidrės.

Sulaukėme ir svečių – pas mus atvyko Panemunės regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis. Jis papasakojo apie regioninį parką: koks jo įkūrimo tikslas, kokius darbus dirba regioninio parko darbuotojai, ką dar numatoma atlikti ateityje. Buvo užduota nemažai klausimų, į kuriuos mūsų svečias mielai atsakė.

Įdomi buvo ir paskutinė pamoka. Žiūrėjome mūsų kraštotyrininkų sukurtą filmą ,,Prakalbinti medį“. Šis filmas dalyvaus konkurse ,,Tautos dvasios beieškant“. O baigiantis pamokai gavome smagią užduotį: reikėjo sudėlioti dėlionę – parodyti, kaip atidžiai klausėmės, ką įsiminėme.

Mano manymu, ši integruota diena leido mums, mokiniams, praplėsti akiratį, geriau pažinti Seredžių ir priminė, kokiame gražiame miestelyje gyvename.

Agnė Bartuševičiūtė
9 klasės mokinė