Kovo 19

Pažintis su M.K.Čiurlioniu

Gražų kovo 19 – osios rytmetį mes, Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro 7-9 klasių mokiniai, patogiu autobusu išriedėjome iš mokyklos kiemo ir pasukome Kauno link. Mūsų tikslas buvo aplankyti Nacionalinį M.K.Čiurlionio dailės muziejų ir plačiau, giliau susipažinti su šio, didžiausio lietuvių menininko, gyvenimu ir kūryba.

Žinoma, apie M.K. Čiurlionio kūrybą buvome girdėję nemažai per įvairias pamokas ir žiniasklaidą, tačiau ši pažintis su jo darbais buvo ypatinga. Dailės muziejuje puiki gidė mums įdomiai papasakojo apie trumpą, bet nepaprastai įdomų šio menininko gyvenimą. Sustojome prie įspūdingo dydžio M.K. Čiurlionio portreto – nuo čia prasidėjo mūsų kelionė po unikalų meno pasaulį. Kartu tyrinėjome įdomiausius paveikslus, ilgai stovėjome prie „Jūros sonatos“, „Žalčio sonatos“ ciklų darbų. Nepaprastą įspūdį paliko didelis „Rex“ paveikslas. Savotiškai gaila, kad muziejuje neaptikome „Karalių pasakos“ originalo (eksponuojamas Estijoje), tačiau gėrėjomės šio paveikslo apšviesta kopija. Neįtikėtina buvo ir tai, kad M.K. Čiurlionis visus savo dailės kūrinius nutapė per šešerius metus, anot jo, dirbdamas po 25 valandas per parą...

Kelionės po meno pasaulį pabaigoje mes galėjome sukurti sau įsimintiną sakinį, pasinaudodami M.K. Čiurlionio laiškų frazėmis. Suklijavę sakinius ant senovinių vokų, galėsime jais papuošti mūsų mokyklos mažąją dailės galeriją.

Pabaigoje aplankėme salę, kurioje buvo eksponuojamas Kauno Laisvės alėjoje rastas lobis. Stiklinėje vitrinoje žėrėjo daug monetų, bet viena, išskirtinė, savo grožį demonstravo besisukdama pačioje viršūnėje. Pasirodo, ji – pati vertingiausia!

Laimingi, pilni įspūdžių grįžome namo. Smagu daugiau atrasti bei giliau pažinti savo kultūros istoriją, kurią turime ir saugoti! Juk esame toji karta, kuri kurs ateitį!

Deimantė Lionaitė, 8 kl.