Kovo 20

Tabletės nuo patyčių?

Kovas - sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ. Visą mėnesį mokykloje organizuojamos, veiklos, akcijos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Su patyčiomis dirbame visus metus, tačiau kovo mėnesį kviečiame sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Kovo 20 d. mokykloje vyko integruoto ugdymo diena 5-10 klasių mokiniams. Veiksmo ir veiklos tikrai netrūko. Paskaitą mokiniams skaitė ir su atsakomybe už netinkamą elgesį supažindino Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas Ramūnas Budrius. Jurbarko visuomenės sveikatos biuras organizavo Donato Grigaliaus užsiėmimą „Mokykla be patyčių‘'. Mokiniai aktyviai dirbo grupėse, kurias moderavo socialinė pedagogė Laima Bakšenskienė ir psichologė Laura Janutė. Žaisdami situacijų žaidimus, mokiniai diskutavo, o vėliau bendradarbiaudami atliko kūrybinį darbą-vizijų lentą „Mano svajonių mokykla“. Vizijų lenta tai - nuotraukos, žodžiai, žurnalų iškarpos, istorijos, kurių pagalba išlaisviname asociatyvų mąstymą ir vaizduotę, pamatome gerokai platesnį vaizdą, užsibrėžiame tikslus ir lengviau jų siekiame. Jaunimas turėjo puikią galimybę pažinti save ir esančius aplink, spręsti aktualius klausimus, atrasti naujų ar seniai užmirštų dalykų bei įžvalgų. Kūrėme mokyklą, kurioje būtų gera!

Dar kartą įsitikinome – viskas mūsų rankose, todėl rankų nuleisti negalime!

Socialinė pedagogė Laima Bakšenskienė

Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykla-daugiafunkcis centras