Gegužės 8

DRUGELIS IŠ TŪKSTANČIŲ PIENIŲ ŽIEDŲ

Jau daug metų organizuoju projektą ,,Savo darbais puoškime Tėvynę“. Tad ir šį pavasarį gegužės septintoji tapo neeiline diena mokyklos pradinių klasių mokiniams ir darželinukams. Nuo pat ankstyvo ryto, nors buvo žvarboka, mums šypsojosi saulė ir kvietė nuveikti ką nors neįprasto, malonaus. Savo gera nuotaika, šypsenomis norėjome pasidalinti su kiekvienu praeiviu ir nusiųsti jam džiaugsmo kupiną žinią: ,,Mielas žmogau, apsidairyk - jau pavasaris!“. Bene paprasčiausias atgimusios ir gražiausiomis spalvomis pasipuošusios gamtos simbolis – mažosios saulytės – pienės. Šią ypatingą dieną į jas pažvelgėme kiek kitaip: kaip į kūrybos medžiagą ir įkvėpimo šaltinį.

Nusprendėme iš pienių žiedų šlaite prie mokyklos išdėlioti pavasarinį drugelį, kuris turėjo būti keturių metrų aukščio ir trijų metrų pločio. Žiūrint suaugusio žmogaus akimis, tokia veikla atrodytų paprasta, tačiau vaikams šis kūrybinis procesas nebūna lengvas ir reikalauja daug kantrybės, ištvermės.

Kad darbas vyktų sklandžiai ir linksmai, pasiskirstėme užduotimis. Mokiniai skynė pienių žiedus ir jais margino drugelio kūną ir sparnus. Darbas truko gan ilgai, tačiau noras kurti tik augo: supratome, kad rezultatas pranoks net ir didžiausius mūsų lūkesčius. Norinčių pasigrožėti nekasdienišku vaizdu, nusifotografuoti ir pasisemti teigiamų emocijų nestigo. Kartais nereikia brangių priemonių ar išskirtinio finansavimo, kad įgyvendintum projektą, pakanka sumanumo, išmonės ir tiesiog gerai apsidairyti aplinkui...

Pievoje sugulę net keli tūkstančių pienių žiedų traukė kiekvieno praeivio dėmesį, o vaikus įkvėpė svajoti, tikėti ir kurti.

pradinių klasių vyr. mokytoja Dalia Nekriošienė