Rugsėjo 27

Kol dar lauke buvo šiltas ir saulėtas oras, penktadienį nutarėme pamokų laiką skirti savo krašto pažinimui ir suorganizavome dvi nedideles ekspedicijas.

5-7 klasių mokiniai, pasiskirstę į keturias komandas, kartu su istorijos mokytoju Rolanu Rulevičiumi tyrinėjo Seredžiaus istorinius paminklus. Klausydami mokytojo pasakojimų ir skaitydami informacinius užrašus mokiniai užsirašė svarbiausius faktus apie aplankytas vietas. Grįžę į mokyklą tęsė komandinį darbą- prisėdę prie kompiuterių ruošė savo darbo ataskaitas, kurias pabaigoje visi pristatė bendrame darbo aptarime.

8-10 klasių mokiniai su chemijos mokytoja Lina Juškiene savo tyrimo objektu pasirinko vandenį. Pasiskirstę į dvi grupes, su mėgintuvėliais rankose, leidosi į kelią prie Dubysos ir Nemuno upių. Užpildę tuščius mėgintuvėlius vandeniu, chemijos kabinete atliko bandymus tirdami Dubysos, Nemuno ir šulinio vandens mėginius, rodančius cheminę sudėtį, kaip vandenilio jonų koncentraciją tirpale, cinko, nitrato kiekį vandenyje. Pasirodo, visų rezultatai buvo skirtingi- vienuose mažiau cinko, kituose daugiau nitratų, skirtingi pH rodikliai. Po to žiūrėjo filmą pasakojantį apie tai, kaip vanduo tiesiogiai susietas su žmonių gyvenimu. Savo mintis ir žinias, sukauptas po šios dienos veiklų, surašė ant popieriaus lapų ir pakabino chemijos kabineto stenduose, kad juos paskaitytų ir kiti mokiniai, nedalyvavę šiame tyrime.