Lapkričio 20

Tautos dvasia – mūsų darbuose

Kasmet dalyvaujame Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro rengiamame konkurse „Tautos dvasios beieškant“. Šiais metais pasirinkome atminties temą, norėjome papasakoti apie tremtinius bei rezistentus. Tad dalyvavome Vosbutų kaimo bendruomenės renginyje.

Vosbutų bendruomenė sukvietė visus prisiminti prieš 75 metus vykusią kaimo egzekuciją, kai buvo nužudyta nemažai žmonių. Renginys prasidėjo Butkiškės kaimo bažnyčioje, kur dalyvavome šv. Mišiose už žuvusius, prie paminklo giedojome giesmes, meldėmės, vėliau rinkomės į bendruomenės namus, kur stebėjome spektaklį „Brasta“, parengtą Eriko Laicono. Salėje vyko kokferencija, kur senieji vosbutiškiai pasakojo apie tai, ką jie išgyveno pokaryje. Konferencija baigėsi mokinių koncertu.

Tai, ką pamatėme renginyje, nufilmavome, taip sukurdami video filmą „Atmintis“. Mūsų darbas respublikiniame konkurse „Tautos dvasios beieškant“ buvo pripažintas vienas geriausių, vertintojai jam skyrė antrąją vietą vyresniųjų grupėje. Ypač šiltai mūsų darbą apibūdino etnologė Gražina Kadžytė. Filmą kurti mums padėjo mokytojai M. Baršauskienė, L. Žilevičius ir mokyklos direktorius P. Baršauskas.

Įdomu dalyvauti tokiuose konkursuose, kur gali išbandyti save, bendrauti, susipažinti su naujais žmonėmis, sužinoti naujo.

Skaistė Buškevičiūtė, 9 klasės mokinė